Клавдій Птолемей
Клавдій Птолемей

Давньогрецький вчений Клавдій Птолемей запропонував Геоцентричну систему світу, згідно якої центральне положення у Всесвіті займає Земля, навколо якої обертаються Сонце, Місяць, зірки та планети. Такий погляд на облаштування світу проіснував аж до середини XVI ст., допоки Миколай Коперник не спростував його своєю Геліоцентричною теорією побудови Сонячної системи. Згідно теорії Коперника, всі небесні тіла, в тому числі й Земля, обертаються навколо Сонця, яке є центром Всесвіту.

Миколай Коперник
Миколай Коперник
Галілео Галілей
Галілео Галілей

Видатний італійський вчений епохи Відродження Галілео Галілей першим застосував у своїх спостереженнях телескоп, за допомогою якого він відкрив гори і кратери на Місяці, плями на Сонці, чотири супутники Юпітера і спостерігав утворення обабіч Сатурна. Подальші експерименти і вдосконалення телескопа допомогли Галілею винайти мікроскоп.

Більшу частину своєї наукової діяльності видатний амери-канський вчений Едвін Габбл присвятив вивченню галактик. У 1922 році завдяки використанню найпотужнішого на той час телескопа (діаметром 2,5 метра). Габбл переконливо довів, що у Всесвіті, окрім Молочного Шляху, є ще багато галактик.

Едвін Габбл
Едвін Габбл
Юрій Кондратюк
Юрій Кондратюк

Юрій Гагарін – перший космонавт планети. 12 квітня 1961 року на кораблі “Восток-1” Гагарін здійснив перший пілотований політ у космос і започаткував нову еру в освоєнні космосу. Здійснивши один оберт навколо Землі за 108 хвилин, радянський космонавт успішно приземлився.

Ще однією епохальною подією в освоєнні космічного простору став політ на Місяць. Першим землянином, що ступив на супутник Землі, став американський астронавт-дослідник Ніл Армстронґ, який 16-24 липня 1969 року очолював місячну експедицію корабля “Аполлон-11”.

Сергій Корольов
Сергій Корольов
Юрій Гагарін
Юрій Гагарін

Великий внесок в освоєння Всесвіту зробив наш співвітчизник Юрій Кондратюк. Він був одним з перших творців ракетної техніки і теорії космічних польотів. Ідеї та розрахунки Кондратюка використовувались американськими вченими для підготовки польоту на Місяць. 

Не можливо уявити розвиток космонавтики без Сергія Корольова – головного конструктора радяньської ракетно-космічної техніки. Саме цей видатний українець керував програмою, результатом якої став запуск першого штучного супутника Землі (1957 р.) та перший політ людини у космос (1961 р.)

Ніл Армстронґ
Ніл Армстронґ
Павло Попович
Павло Попович

Перший космонавт-українець Павло Попович здійснив політ на кораблі “Восток-4” 12-15 серпня 1962 року. Наступний політ Попович виконав 1974 року в якості командира корабля “Союз-14”, який було успішно пристиковано до орбітальної станції “Салют-3”.

Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України. В якості науковця-дослідника 1997 року Каденюк здійснив свій політ у складі екіпажу американського космічного корабля “Колумбія”.

Леонід Каденюк
Леонід Каденюк